Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
YouTube Reklam Verme ve YouTube Reklamları İle Abone Sayısı Arttırma
YouTube Reklam Verme ve YouTube Reklamları İle Abone Sayısı Arttırma

Yıllardır hayatımızda olan ve belki de gün içinde en çok tıklanan sosyal medya platformu olan YouTube artık birçokları için gelir kaynağı. YouTube, reklam için en iyi platformlardan biridir ve birçok kişi farklı içerikler aracılığıyla gelir elde eder. Bunda YouTube reklamlarının payının büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yazımızda YouTube platformunda reklam verme ve bu reklamlar üzerinden abone sayısını artırma ile ilgili tüm detayları araştırdık.

YouTube'da nasıl reklam vereceğinizi bilmiyorsanız, size yol göstermemize izin verin.

 

Öncelikle, YouTube hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmanız gereken bilgileri girdikten sonra https://www.youtube.com/intl/tr/ads/ linkine tıklayınız. Adreste görünecek Başlayın düğmesine tıklayın. Burada YouTube reklam sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bir sonraki adımda, tanıtımını yapmak istediğiniz kanalın veya kendi kanalınızın URL adresini kopyalamanız gerekecek. Git butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda boş alana kopyaladığınız adresi yapıştırın.

Burada yeni bir ekran görünecektir. Bu ekranda reklamınız için istediğiniz görseli ve metni seçmeniz gerekmektedir. Bu, en çok zaman geçirdiğiniz adım olacaktır. Çünkü reklamınızın çok fazla tıklama alabilmesi için iyi görünmesi gerekir. Bunun için de uzman yardımı alabilirsiniz. Resmi ve metni seçtikten sonra Devam'a basın. "Devam" butonuna bastıktan hemen sonra reklamınıza tıklayan izleyicilerin yönlendirileceği alanı seçmeniz gerekmektedir.

Görüntüleyenlerin web sayfanıza mı yoksa YouTube kanalınıza mı yönlendirileceğine siz karar vereceksiniz. Bir sonraki adım bütçenizi belirlemektir. Burada günlük reklam oranınızı belirlemeniz istenecektir. Ardından, hedef kitlenizi tanımlamanız gerekir.

Hedef kitlenizi doğru bir şekilde tanımlayarak, reklamınızla doğru kişilere ulaşma şansınız yüksektir. Bu nedenle hedef kitlenizi doğru belirlemenizi öneririz.

Son adım faturalandırmadır. Bu, AdWords hesabınızı seçerek kolayca yapılabilir. Reklamınız, ödeme yapıldıktan hemen sonra yayınlanmayacaktır. Reklamların yayınlanabilmesi için editör tarafından onaylanması gerekir. Reklamınızın onaylanır onaylanmaz yayınlanmaya başladığını görebilirsiniz. Günümüzde birçok kişinin en büyük hayallerinden biri YouTube ile para kazanmaktır. YouTube platformunda para kazanmak için hatırı sayılır bir abone ve izlenme sayısına sahip olmak gerekmektedir. YouTube'da abone sayınızı nasıl artırabileceğinizi de inceledik.

 

YouTube sayfanızı iyi tanıtmak gerekiyor.

Abone ol butonunu sık sık kullanın ve belirtin.

Hedef kitlenizle bağlantı kurun.

Video süresini uzun tutun.

Video kalitenizi yükseltin.

Teklif Al