Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

 

Web Tasarım Nedir?


Son zamanlarda sık karşılaşılan bir soru haline gelen, Web tasarım nedir? Sorusu sektörde birçok kişinin ve birçok uzmanın farklı tanımladığı ve kendine has yorum katarak anlattığı bir sorudur. Web tasarım, tasarım fikirlerinin yaratıcılık ve özgünlük katılarak sektördeki her web tasarımcının kendine özgü benimsediği ilkeler tarafından yönlendirilerek düzenleyip uygulamaya dönüştürdüğü çalışmalardır. Web tasarım işlemlerinin tamamlanması ile birlikte ortaya kişilerin kendine göre yaptığı çalışmaların sonuçları çıkar. Ayrıca çalışmalar sayesinde arama motorları üzerinden tamamlanmış olan internet sitesine erişim sağlanabilir. 

 

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?


Web tasarımın her evresinde yer aldığı gibi web tasarımı içerisinde belirli ana hatlar oluşturulur ve çalışmalar bunlar üzerinden yürütülür. Bahsettiğimiz ana hatlar hakkında biraz bilgilendirelim. 

 

Düzen


Çalışmalar yapılırken kullanılması gereken grafik ve metinler belirli bir düzende olmalıdır. İnternet sitelerinin önemli bir amacı da ziyaretçilerin aradıkları bilgileri en hızlı biçim de bulmalarına katkı sağlamaktır. Bu durum, yapılan tasarımın dengeli olmasına ve tutarlı görünmesine bütünlüğü ve düzeni korumasına katkı sağlar. Ayrıca Web tasarım nedir? Sorusunun temelinde birçok parça bulunmaktadır. Bunlardan biri de internet sitesinin düzeni ve grafikler ile birlikte metinlerin iyi seçilmiş olmasıdır. 

 

 

Renk


İnternet sitesi tasarımında birçok önemli kriter bulunur ve birçok unsurdan meydana gelen bu çalışmalarda en önemli unsurlardan biride renk unsurudur. Renk seçimi genellikle müşterilerin isteğine göre ve amaca yönelik olmalıdır. Kolay bir biçimde sade renklerde tercih edilebilir, fakat internet sitesinin amaç verdiği kategorilerde renkler seçilmeli ve renk seçimleri ziyaretçilerin gözünü yormamalı ve markanın ve kurumun karakterini sembolize eden renklerden seçilmelidir. 

 

 

Grafikler


İnternet sitesinin tasarımının kaliteli olması için grafiklerin logo, fotoğraf ve simgeleri iyi seçilmelidir. Kullanım en basit biçimde olmalı ve grafiklerin tasarımları çok iyi bir yapıya sahip olmalıdır, internet sitesi açılma hızını olumsuz etkileyecek boyutta olmamalı ve internet sitesinin sayfa içeriği ile uyumlu olmalıdır. 

 

 

İçerik


İçerik ile tasarım görsel ve metinler yoluyla internet sitesinin vermek istediği mesajı geliştirmek amacıyla birlikte çalışabilir. Okuyucuların ilgisini çekmek ve onları şaşırtmak için ziyarete gelen kullanıcılara istedikleri mesajı vermek gerekiyor, bu şekilde ziyaretçiler internet sitesinde daha fazla vakit geçirir ve internet sitesinin trafiği olumlu şekilde artacaktır. Kullanmanız gereken yazılı metinler her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikler ile alakalı olan anahtar kelimeler içermeli ve tarayıcılar için optimizasyon çalışmaları yapılmalıdır. 
Sizlere önerebileceğimiz başka bir yol ise Web tasarım nedir? Sorusunun temelini oluşturan bazı çalışmalardan biri olan kullanıcı dostu olan tasarım oluşturmaktır. İnternet sitesinin tasarımı yapılırken menü ve diğer bütün araçlar kullanıcıların internet sitesine nasıl baktıkları ve nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak yapılmalıdır. Kullanıcılar için verimli ve ihtiyaç duydukları bilgileri bulmak ve sitenin içerisinde kolay şekilde gezme imkanını onlara sunmalısınız. Sizlere bu şekilde en iyi hizmeti sağlayacak olan firmamız istediğiniz müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Firmamızın sizlere sunduğu bu eşsiz hizmetlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

 

 

Teklif Al