Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Web Sitesi Nasıl Yapılır
Web Sitesi Nasıl Yapılır

Web sitesi kişi veya firmaların kurumsal kimliğini kazanarak hedef müşterilerine ulaşmaları için günümüzdeki önemi her geçen gün artış göstermektedir. Bu nedenle henüz kurulumu gerçekleşmemiş bir firmanın bile öncesinde web sitesinin hazırlandığını ve  hayata geçirildiğini görüyoruz. Durum böyleyken web sitesi nasıl yapılır sorusunun en çok yöneltilen soru olması kaçınılmaz olduğu için bizlerde bu sorunun cevabını sizlere vermek istiyoruz.

 

İnternet Sitesi Kurma

Web sitesinin nasıl kurulduğunu öğrenmek isteyenler ve amatörcede olsa kendi web sitesini kurmak isteyenler için neler yapılacağını adım adım paylaşmak istiyorum. Tabi ki bu iş için uzman ekipler ile çalışılan firmaların profesyonel bir hizmet verdiğini de unutmamak gerekmektedir.

 

Alan adı / Domain Satın Alma

Domain / alan adı internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimler olarak adlandırılır.  Örneğin ivesgo.com bir domaindir ve  her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir.

 

Hosting / Barındırma Hizmeti Satın alma

Hosting, kısacası kelime anlamı olarak barındırma demektir. Bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir depolama alanında yani paylaşımlı sunucuda tutulmasıdır. 

 

Domain ve Hostingi Birbirine Bağlama

Domain ve Hosting satın alındıktan sonra iki araç birbirine bağlanarak site aktif hale getirilmektedir. Alan adı tanımlandıktan sonra ise hostingin vermiş olduğu sunucu adresi domaini tanımlamaktadır. Bu işlemler gerçekleşerek domain ve hosting bağlama eylemi gerçekleşmiş olmaktadır. 

 

Teklif Al