Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Web Sitesi Alma
Web Sitesi Alma

Kişisel ya da kurumsal bir Web Sitesi Alma kararı verdiniz. Ancak internette bu konu ile ilgili bir araştırma yaptığınızda çok fazla seçenek arasında ne yapacağınızı şaşırdınız. Bilmediğiniz terimler, yapılacaklar sürekli ödemeler gibi detaylar kafanızı karıştırdı?

Web Sitesi İçin Kullanılan Bazı Terimlerin Anlamı Ne?

Web siteleri için bazı terimleri bilmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki olan domain; Web sitenizin internet dünyasındaki adresi, adına denir. Hatta web sitenizin tapusu denilebilir. Kuracağınız sitenin adının daha önceden alınmamış olması gerekir. Bu adla internette var olursunuz.

Diğer terimlerdin biri olan Hosting; ( Barındırma) internet dünyasında yayınlamak istediğiniz yazı, resim gibi her şeyi barındıran sisteme denir. İnternet dünyasının toprakları denilse yeridir. Server denilen özel bilgisayar ve depolama sistemlerinde size ve adınıza ayrılan bir alanda istediğiniz verileri istediğiniz gibi düzenleyip kullanabilirsiniz. Bu iki terim sizin için yeterli olacaktır. Kuracağınız web sitesi sizin ya da kurumunuzun yüzü olacak. Bu yüzden doğru ve akılda kalır bir isim bulmanız gerekecek. Ayrıca hosting hizmeti için yıllık ücret ödemeniz gerekiyor. Çünkü bu firmalar ya kendi serverları ya da kiraladıkları hizmetler için bir masraf yaparlar. Ücretsiz hosting hizmeti veren firmalar da var ancak basit tasarımları ve daha az kontrol imkânı ile istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Web Sitesi Alma konusunda diğer terimleri belki de bir daha duymayacaksınız. Ancak web siteniz için uzman ve güvenilir bir firma ile çalışıyorsanız size daha fazla bilgi vereceklerdir. 

Teklif Al