Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
SSS (FAQ) Şema İşaretlenmesi Nedir? Nasıl Yapılır?
SSS (FAQ) Şema İşaretlenmesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Diyelim ki siteniz için SEO çalışmalarına şimdiden başladınız ve bu yolun başındasınız. Size kolay bir başlangıç ​​yolu, SSS, Sık Sorulan Sorular etiketi verelim. Doğru SSS işaretlemesi ile Google'da daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sayfanızı SSS ile etiketleyerek web sitenizin görünürlüğünü artırabilirsiniz. Bugün çok az sayıda web sitesinin bu basit yaklaşımdan yararlandığına dikkat edilmelidir. Aslında, dünyadaki işletmelerin %1'inden azı bu işaretlemeyi kullanıyor.

 

Şema işaretleme, sayfalarımızın Google arama sonuçlarında daha zengin görünmesini sağlar. SSS etiketi, sayfalarımıza eklediğimiz sık sorulan soruların Google Arama'da görünmesini sağlamak için kullandığımız etiketleme yöntemidir. SSS bölümümüz, yazının ilerleyen bölümünde ileteceğimiz kod parçacığını sayfamıza ekleyerek Google Arama'da görüntülenebilir.

 

SSS (FAQ) Şema İşaretlemesinin Faydaları

SSS rozeti, organik trafiğinize önemli bir destek sağlayacaktır. SEO'da önemli bir metrik olan tıklama oranını (TO) SSS'leri etiketleyerek iyileştirebiliriz. Tıklamalar artarsa, arama motorları alakalı anahtar kelimelerle alakalı olduğumuzu bilir ve sıralamamızı yükseltir. Ayrıca SSS etiketleri Google arama sonuçlarında görünür yer kaplar. Bu, alt sonuçlarda görünen rakiplerimiz için tıklama oranını azaltır.

SSS modunu sayfamıza iki şekilde ekleyebiliriz. Bu yöntemler; Microdata ve JSON işaretleme yöntemleridir. Dikkat etmeniz gereken şey, hangi yolu seçerseniz seçin, seçtiğiniz yolu izlemeye devam etmeniz gerektiğidir. İki yaklaşımı karıştırmak iyi bir fikir değildir.

Teklif Al