Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Sosyal Medya İle SEO Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya İle SEO Nasıl Yapılır?

Günlük tekil ziyaretçi sayısı en fazla olan sitelerin sosyal medya platformları olduğunu hepimiz biliyoruz. Facebook, Instagram, Google Plus, Youtube ve Twitter günümüzde gerçek kullanıcılar tarafından en çok ziyaret edilen ve farklı sosyal medya siteleri vardır.

 

Bu platformların ana içerikleri kullanım alanına ve bildiklerinize göre değişkenlik göstermektedir. Herkesin kullanımı farklıdır. Ancak bu makaledeki asıl amacımız, şirketlerin sorunlarını gidermek ve web sitelerini iyileştirmektir.

 

Instagram aslında son zamanlarda çok büyüyenlerden biraz farklı bir sosyal platform. Facebook ve Twitter'dan sonra ülkemizde ve dünyada Instagram çağı başladı. Özellikle en küçük şirketten en büyük markalara kadar her şirket artık sosyal medya kullanıyor. Bu bir platformdur. Instagram seo işleri seo dünyasında belki de en fazla verim alabileceğiniz sosyal platformdur.

 

Kitlenizi merak uyandırarak, artan paylaşım sayıları ve hayali hedeflerle anında sitenize çekebilirsiniz.

 

Şirket sayfası oluşturmak için öncelikle aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir: Bilgileri girerek bir işletme sayfası açtınız İşletmenizi profil listenize eklediniz

Bir kullanıcı daha farkına bile varmadan, bu özellik onları etkiler.

Hangi sektöre veya kategoriye ait olduğunuzu bilgilerle öğrenebilirsiniz.

 

Instagram, hangi gönderilerin dizine ekleneceğini seçerken belirli bir kategorideki standart sayfalardan daha fazla sayfa ve beğeniyi dikkate alır. Bu, sayfanızla alakalı anahtar kelimeler arayan kişiler için arama sonuçlarında dikkat çekmenize yardımcı olur.

 

Size dikkat etmeyenler doğal olarak bu alan aracılığıyla dikkatinizi çekerler.

Potansiyel bir müşteri hizmetlerinizi her görüntülediğinde, sitenize başka bir ziyaretçi oluşturulur.

Kullanıcılar, sitenizin SEO'suna fayda sağlayan bir Facebook sayfasına sahip olmanın yanı sıra Instagram üzerinden SEO çalışması yaptığınızı da düşünebilir. Hem Instagram hem de Facebook, masaüstü ve SEO kullanımı açısından birbirine benzer. Sosyal medya platformları için Facebook en popüler seçenektir. Bunun nedeni, farklı kullanıcıları birbirinden ayırmak ve geniş bir yaş aralığını dahil etmek gerekli olmasıdır.

Facebook'un platformu en çok gerçek dünyayla bağlantılıdır.

 

İnterneti kullanan herkes Facebook hesabı oluşturabilir. Bu, kişileri toplamayı kolaylaştırır.

Bir teaser kullanarak web sitesi ziyaretçilerinin kafasını karıştırmak, sitemizin adresinin gizli ve paylaşım kanallarımızın anonim kalmasına yardımcı olur.

Web sitemizi daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilerle paylaşmak doğal olarak site trafiğini artırır. Ziyaretçilere doğal olarak yüksek kaliteli organik SEO sonuçları sağlayarak web sitemizi herkes paylaşabilir.

 

Bu sisteme eklenen linkler otomatik olarak sitelere backlink olarak eklenir.

Nofollow, tüm bağlantı çıktılarında otomatik olarak görünür.

 

Sizde profesyonel sosyal medya hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif Al