Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
SEO Danışmanlığı Nedir? Bilinmesi Gerekenler
SEO Danışmanlığı Nedir? Bilinmesi Gerekenler

SEO, arama motorlarının arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) üst sıralarda yer almak için kullandığı algoritmalara odaklanan bir pazarlama stratejisidir. Google veya Bing gibi arama motorlarından nitelikli trafik sağlayan SEO; hedef kitlenizin web sitenizi bulmasına yardımcı olur.

 

Bu, en büyük arama motoru olduğu için SEO çabalarını Google'a odaklamanın popüler bir yöntemidir. Ancak en büyük video arama motoru olan YouTube ve en büyük e-ticaret arama motoru olan Amazon gibi dikkate alınması gereken platformlar da var.

 

SEO, modern içerik pazarlamasının çok önemli ve ayrılmaz bir parçası haline geldi ve en çekici yönü, potansiyel müşterileri doğrudan web sitenize ve e-posta adresinize getirerek "ücretsiz" organik trafik oluşturmasıdır. Ancak ne yazık ki, SEO ile Google'da 1. sırada yer almanın hızlı bir formülü yoktur.

 

Google, kullanıcıların arama ihtiyaçlarını karşılamak ve sorgulara en iyi ve en güvenilir yanıtları sağlamak için algoritmasını günde altı kez değiştirir. Bu algoritmaların çoğunda yılda binlerce kez yapılan değişiklikler önemsizdir ve fark edilmez, ancak yılda en az bir kez SERP'lerde nasıl listelendikleri önemli ölçüde değişebilir. Arama motorları bu şekilde ince ayar yaptığı için SEO'nun özellikleri sürekli olarak gelişmektedir. Bu, SEO stratejinizi en son gelişmelere uyarlayabilmeniz için her zaman tetikte olmanız gerektiği anlamına gelir.

 

SEO, hedef kitlenizin ürün veya hizmetinizi ararken kullandığı anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanıza yardımcı olan teknikleri içerir. Ancak SEO tekniklerinin yanlış kullanımı, BMW ve Forbes gibi tanınmış markaların sayfa dışı SEO tekniklerinin kötüye kullanılması nedeniyle sorun yaşaması nedeniyle bir web sitesinin popülaritesini ve sıralamasını kaybetmesine neden olabilir.

 

Profesyonel bir SEO danışmanı, markanızın çevrimiçi varlığını daha erişilebilir hale getirebilir, böylece hedef kitlenize daha etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bir SEO danışmanı, aslında bir web sitesine organik trafiği artırmak için arama motoru sonuçlarını iyileştirmede uzmanlaşmış bir dijital pazarlamacı olarak tanımlanabilir. Çünkü aynı zamanda işletmeniz için müşteri adaylarını ve satışları artırmaya da odaklanırlar. Çok fazla organik trafiğe sahip olmak, hedeflenen gelire dönüşmüyorsa hedeflerine ulaşmayacaktır.

 

Bir SEO uzmanının veya SEO danışmanının birincil rolü, arama trendlerini değerlendirmek ve alakalı anahtar kelimeler için uygun şekilde optimize edilmiş web sayfalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Görünürlüğünü artırmak ve böylece daha fazla kişiye ulaşma şansınızı artırmak için web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmeye odaklanırlar.

 

SEO danışmanları, geri bağlantılar, sayfa içi optimizasyon, teknik SEO, içerik pazarlama, yerel SEO gibi arama motoru optimizasyonunun birçok farklı yönünden sorumludur. SEO denetimleri ve web sitesi izleme gibi süreçlerle sorunları bulmaya ve mevcut durumu analiz etmeye çalışırlar.

 

Bir SEO uzmanının sorumlulukları, çalıştığı sektöre ve organizasyona göre değişiklik gösterebilir. Profesyonel SEO danışmanı; markanızın sosyal medya stratejisine, içerik kalitesine ve rakip analizine stratejik, kapsamlı ve analitik bir yaklaşım getirir.

 

Güçlü SEO; bir sitenin yapısını ve içeriğini optimize etmede disiplin ve titizlik gerektirir. Elbette profesyonel yardım almadan SEO yapabilirsiniz, ancak aşağıdaki yapılacaklar listesine baktığınızda muhtemelen ayrıntılara fazla kapıldığınızı göreceksiniz:

Teklif Al