Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Sayfa Uzantısının SEO ve Google Etkisi ve Domain’in Etkisi
Sayfa Uzantısının SEO ve Google Etkisi ve Domain’in Etkisi

Sayfa uzantısı, web sitelerinin SEO çalışmaları hakkında en çok merak edilen sorulardan biridir, hangisi daha doğrudur? Sayfa uzantısı olarak .html , .php veya her ikisini birden kullanmamayı seçelim ve hangisinin daha kullanışlı olduğunu belirtelim.

 

Birçok forum ve web sitesi, sayfa uzantısı olarak  html'yi önerir. Bunun nedeni ise bir web sitesini statik bir yapıda göstermenin Google'ın gözünde daha değerli olduğunu vurgulamaktır. Aslında bu bilgilerin uzun süredir doğru olduğuna inanılıyor ve birçok internet sitesi tarafından kullanılıyor olsa da işin aslı pek de öyle değil.

 

Site url adresindeki karakter sayısı ne kadar kısa olursa kişilerin hatırlaması o kadar kolay olur ve SEO açısından değeri o kadar artar. Bu nedenle, yayınlanan makalenin makale başlığı ne kadar uzun olursa olsun, makalenin URL'si her zaman kısa ve öz tutulmalıdır.

 

Bir web sitesinin farklı anahtar kelimeler için arama sonuçlarında hangi sıra ile çıktığını belirlemek için sitenin içeriği, alanında ne kadar yetkili olduğu gibi kriterler kullanılmaktadır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilecek önemli bir kriter, web sitenizin adresini oluşturacak olan alan adı adı verilen bir addır. Alan adınızdan web sitenizin ne hakkında olduğunu anlayabilirseniz, sektörünüzdeki anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanız gerektiğine Google'ı ikna etmeniz daha kolay olacaktır.

 

Ana anahtar kelimesi doğrudan alan adında olan bir web sitesi için alan adının SEO dostu olması arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasının garanti olduğu anlamına gelmez.

 

Bu yüzden anahtar kelimeli alan adı seçerken SEO değerine sahip olduğunu bilmelisiniz ancak markanızın anahtar kelimelerini içermese bile anlamlı bir alan adı seçmenin önemli olduğunu unutmamalısınız.

Teklif Al