Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Mobil Uygulama Tasarımı Nedir? Neden Önemlidir?
Mobil Uygulama Tasarımı Nedir? Neden Önemlidir?

Mobil uygulama tasarımı, günümüzün en aktif mesleklerinden biridir ve mobil cihazların kullanımı arttıkça birçok sektörden yatırım almıştır. Rekabet yoğunlaştıkça, geliştiricilerin tasarım yenilikleri ile üstesinden gelmeye çalıştıkları mobil uygulamalarda farklılaşma talepleri var. Bu noktada fark yaratmak için uygulamanızın sektöre ve ihtiyaçlara göre en doğru şekilde tasarlanması gerekmektedir.

 

Mobil Uygulama Tasarımı ve Bilmemiz Gerekenler

Bir mobil uygulama tasarımı sunarken sayfanın çeşitli ekranlara mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanması gerekir. Bu ilke, yaptığınız mobil uygulamayı kullanışlı hale getirmek için dikkate alınması gereken ilk faktördür. Teknik olarak çok zayıf insanlar için bile kullanımı ve öğrenmesi çok kolay olmalıdır. Bir mobil uygulama geliştirirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, uygulama tasarımının basit ve anlaşılır olmasıdır.

 

Akıllı cihazlar ne kadar yüksek çözünürlüklü olursa olsun, daha küçük bir görüntüleme alanına sahip oldukları için kullanıcıya çok fazla detay iletemezler. Tasarlanmış bir mobil uygulamada kullanıcıları farklı kategorilere ve sayfalara yönlendirmek önemlidir. Mobil uygulamalarda, web sitelerinde başlık menüsü stilleri mevcut değildir, bu nedenle açılan veya soldan hızlıca kaydırılan bir menü tasarımı sunmak daha çekici bir seçenektir.

Kullanıcılar, mobil uygulamanıza giriş yaptıklarında kendi hesaplarını oluşturabilmeli ve özelleştirebilmelidir. Kullanıcı istediği zaman hesap sayfasına kolayca erişebilmeli ve kendi durumunu kontrol edebilmelidir. Basit bir arayüze sahip olmak ve kullanım kolaylığı burada önemlidir.

 

İster bir ürün tanıtım uygulaması ister bir blog tanıtım uygulaması olsun, kullanıcıların sayfaları daha sonra tekrar ziyaret etmek ve hızlı erişim için kaydedebilmesi kullanıcı deneyimi için çok önemlidir.

Her kullanıcıya aynı veriyi sunmak yerine, ilgi alanlarına ve hobilere dayalı kişiselleştirilmiş bir ana sayfa veya öneri bölümü, kullanıcı deneyimini aktif olarak arttırmaktadır. Bu sistemi kullanan uygulamalar kullanıcılar tarafından daha çok beğenilir ve kullanılır.

Özel olarak hazırlanmasını istedeğiniz mobil projelerinizi tasarlıyor ve kodluyoruz.  

Teklif Al