Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
İşletmeler için TikTok Pazarlama Nasıl Yapılır?
İşletmeler için TikTok Pazarlama Nasıl Yapılır?

TikTok'un tüm analiz ve pazarlama özelliklerini etkinleştirmek için bir TikTok işletme hesabı oluşturmanız gerekir.

Aşağıdaki adımları izleyerek TikTok for Business'ı kullanmaya başlayabilirsiniz:

TikTok uygulamasını indirin ve yükleyin.

Yeni bir hesap için kayıt olun.

Alt kısımdaki Profil'e tıklayın, ardından üst kısımdaki menü simgesine tıklayın.

Ayarlar ve Gizlilik, Hesabı Yönet ve İşletme Hesabına Geç'i seçin.

İleri'ye tıklayın ve işletmeniz için bir kategori seçin.

Bu işlem tamamlandığında, profil sayfanızdaki bir menü düğmesi iş paketine erişmenizi sağlayacaktır.

Diğer işletme hesaplarındaki popüler içerikleri keşfedin Bir TikTok işletme hesabına kaydolduktan sonra, en iyi performans gösteren içeriğinizi tanıtmak için bir TikTok reklam hesabı oluşturun.
ads.tiktok.com'a gidin.

TikTok hesabınızla giriş yapın.

TikTok for Business'a erişimi onaylayın.

Şirketinizi kaydedin ve fatura ayrıntılarını girin.
 

Artık TikTok'ta ücretli reklam yayınlamaya hazırsınız, ancak harici bir web sitesinden TikTok'ta ürün satmayı planlıyorsanız tamamlamanız gereken son bir adım var.

 

Dönüşüm kampanyası reklam verme amacını kullanmak ve reklam performansınızı izlemek için TikTok pikselini yüklemiş olmanız gerekir. TikTok, iki piksel türü ve iki yükleme yöntemi arasında seçim yaparak bu işlemi çok kolaylaştırır. Çoğu e-Ticaret platformunda, piksel kodunu manuel olarak yükleyebilir veya bir iş ortağı entegrasyonu kullanabilirsiniz.

 

Diğer sosyal medya platformlarında çalışan reklamlar genellikle TikTok'ta çalışmaz. Bunun nedeni, TikTok'un öneri sisteminin kullanıcı tarafından yanıtlanan hızlı tempolu, kişiselleştirilmiş ve ilgi çekici içerik stillerine odaklanmasıdır. Bu nedenle, TikTok hesabınızın daha geniş TikTok akışıyla uyumlu olması çok önemlidir.

TikTok, kullanıcıları kısa videolar yüklemeye teşvik eden yaratıcı bir sosyal platformdur. Çoğu videonun uzunluğu genellikle yaklaşık 15 saniyedir, ancak 60 saniyelik videolar oluşturma ve paylaşma seçeneği de vardır. TikTok'u diğer uygulamalardan ayıran ve onu daha da popüler yapan şey, videolarınıza çeşitli müzik parçaları, çeşitli filtreler ve efektler uygulama yeteneğidir.

 

Instagram Reels ve Snapchat gibi, TikTok'un video formatı da dikeydir. Bu şekilde gönderi, cihazınızın ekranının çoğunu kaplar. Bu, ilgi çekici ve sürükleyici bir kullanıcı deneyimi yaratır. En hızlı büyüyen trendleri yükselmeden önce yakalamak için TikTok feed'inizde, keşif sayfalarınızda ve #trend yazarak arama yapabilirsiniz. Trend olan hashtag'leri, sesleri ve daha fazlasını keşfederken işletmenizin tüm bu alanlarda nasıl büyüyebileceğini düşünebilirsiniz.

Teklif Al