Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Güçlü Şifre Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Güçlü Şifre Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dijital dünya, tehlikelerinin ele alınması gereken bir alandır. Güçlü bir parola oluşturmak bu açıdan çok önemlidir, ancak tek başına tehlikeden kaçınmak için yeterli değildir. Bu nedenle, bu kapsamlı kılavuzda, güçlü parolalar oluştururken veya bunları oluşturmak için bir parola oluşturucu kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atacağız. Öncelikle güçlü parola oluşturmanın neden ve nasıl önemli olduğuna bakalım. Ardından, güçlü parola oluşturma platformları için önerilerde bulunalım.

 

Güçlü bir parola oluşturmak sizi bilgisayar korsanlarından koruyacaktır. Bu yüzden basit kombinasyonlardan oluşan bir şifre seçmek yerine daha karmaşık bir şifre seçin. 123456, abcdefg, qwerty, asdfgh veya password gibi en basit şifreler hala milyonlarca hesap için tanımlanan şifreler arasındadır.

 

Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?

Güçlü parolalar oluşturmak, saldırılara karşı daha dirençli parolalar oluşturmak anlamına gelir. Qa14X!'+49af& gibi şifreler, yıllarca kaba kuvvet saldırılarıyla kırılamayacak kadar dayanıklıdır. Ancak burada ciddi bir sorun ortaya çıkıyor. Bu karmaşık semboller, harfler ve sayıların hatırlanması kolay değildir. Bu nedenle şifre sahibi kısa süre içerisinde şifresini unutabilmektedir. Daha genel olarak, güçlü bir parola aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 

Şifreniz en az 8 karakter içermelidir.

Şifreniz en az bir büyük harf içermelidir.

Parolanız ardışık olmayan sayılar içermelidir.

Şifrenizde; Soyad, Doğum Tarihi veya T.C. kimlik numarası gibi özel bilgiler bulunmamalıdır.

Her platform için aynı şifreyi kullanmamaya özen göstermelisiniz. Parolanızın güvenliği ihlal edilirse, tüm hesaplarınızın güvenliği ihlal edilir.

Şifrenize semboller eklemelisiniz. "&, /, (, %, ^, ') gibi sembolleri kullanmak daha iyidir.

 

 

Teklif Al