Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Google LightHouse Nedir?  Neden Kullanılır?
Google LightHouse Nedir? Neden Kullanılır?

Uzun yıllardır web sitelerinin performans ölçümü için kullanılan PageSpeed ​​Insight ya da PSI gibi hizmetler yetersiz kalmaya başladı, Google, indekslemeye daha çok bilgisayar odaklı odaklanması nedeniyle mobil indekslemeye öncelik veriyor.

 

Google, yeni bir performans analiz aracı olan Google LightHouse'u kullanıma sundu. Google, web sitesinin kalitesini ve arama dizinini iyileştirmek için LightHouse performans analiz aracını yayınladı. Google Geliştirici Araçları ve Google Chrome Uzantıları olarak tasarlanmış analiz araçları arasında ince farklar vardır. Fark şudur; Google LightHouse, bir Chrome uzantısı olarak tasarlanmıştır ve web sitenizin SEO performansını analiz etmenize yardımcı olabilecek bir "SEO" bölümüne sahiptir.

 

Sadece kendi web sitenizi değil, rakiplerinizin web sitelerini de analiz etmenizi sağlar.

AdBlock, AdBlock PRO vb. Google Code'u engelleyen eklentiler, Google LightHouse Google Plugin modülünün düzgün çalışmamasına neden olabilir. Google LightHouse analizi sayfa sayfa yapılır, bu nedenle sadece ana sayfayı değil her şeyi analiz etmelisiniz.

 

Henüz Türkçe'yi desteklemeyen Google LightHouse, yakında Türkçe desteğine de kavuşacak. Unutulmaması gereken ilk şey, tüm kriterlerin SEO ile ilgili olmadığı, ancak tasarımdan sayfa yükleme hızına kadar birçok faktörün dikkate alındığıdır. Google'ın amacı indeksleme ve kaliteli siteleri hızlı bir şekilde açmak olduğu için içerik tek başına yeterli olmayabilir. Bu noktada analizlerinize göre daha basit ve daha hızlı açık bir tasarım kullanabilirsiniz.

Teklif Al