Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Fav İcon Nedir? SEO Açısından Fayfaları
Fav İcon Nedir? SEO Açısından Fayfaları

Favicon tarayıcı sekmelerinde, yer imi listelerinde, arama geçmişinde, arama reklamlarında, arama sonuçlarında temsil eden küçük bir görseldir. Küçük kare görseller şeklinde hazırlanan web sitesi ikonları, marka logosundan oluşan, genellikle harf şeklinde küçük ikonlardır. Markalaşmada küçük bir detay gibi görünse de önemli rol oynayan bir semboldür.

İcon; bir markayı temsil eden, genellikle markanın logosundan oluşan küçük bir simgedir.. Favicon, günümüzde markalaşma ve görünüm olarak çoğu sitede vardır.

Favicon dediğimiz şey, bir web tarayıcısında bir web sitesini temsil eden küçük kare bir resimdir.

 

Fav İcon SEO Açısından Faydaları

Favicon'unuz, web sitenizi tanımlamada logonuz kadar önemlidir. Özellikle dijital platformlarda kullanıcının aklında kalmasına yardımcı olan bir araçtır. Aranan sitenin daha kolay bulunmasını ve görünür olmasını sağlar.

 

Bir favicon kullandığınızda, kullanıcılarınız web sitenizi Sık Kullanılanlar sekmesine kaydeder ve bu da web sitenizin adını bulmayı kolaylaştırır. Web sitenizin markalaşmasında önemli faktörlerden biridir.  Kullanıcılarınız masaüstüne web sitenize bir kısayol yerleştirdiyse, site simgeniz de kısayol resminde görünecek ve web siteniz kolayca tanınabilecektir.

 

Fav İcon Boyutu Nasıl Olmalı

Boyutlarının temel özelliği, kare bir şekle sahip olmalarıdır. İdeal boyut için 16x16 piksel kullanılabilir ve bu oranın katları sorunsuz kullanılabilir. Örnek olarak;

16×16

32×32

48×48

64×64

128×128                        

 

Boyutlar bu şekildedir.

 

Teklif Al