Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Facebook Business Manager İşletme Hesabı Oluşturma ve Reklam Verme
Facebook Business Manager İşletme Hesabı Oluşturma ve Reklam Verme

Facebook yıllardır hayatımızda ve pek çoğumuzun sosyal medyayı Facebook üzerinden kullanmaya başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Facebook, işletme hesabı özelliği ile müşterilerle iletişim kurabileceğiniz, hedef kitlenizi genişletebileceğiniz, ürün veya hizmetlerinizin reklamını yapabileceğiniz bir platform haline gelen bir arkadaşlık sitesidir.

Facebook İşletme Hesabı veya İşletme Yöneticisi, Facebook'ta bir işletme hesabı oluşturmanıza, işletmenizle ilgili istatistikleri izlemenize ve reklamları yönetmenize olanak tanıyan bir portaldır. Bir işletme yönetimi platformu ile markanız ile ilgili ilanlar verebilir, bu ilanları takip edebilir ve ilan hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca, işinizi yönetmek için bir ajans veya pazarlama şirketi ile anlaşma yapılabilir.

Kurumsal hesap özelliklerini kullanma konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. İster küçük bir işletme olun ister büyük bir işletme. Her iki seçenekte de kolayca bir işletme hesabı kullanabilirsiniz. Facebook işletme hesabı portalı birden çok kişi tarafından kullanılabilir. İşletme sahipleri de tüm bunları tek elle kolayca yönetebilir. İşinizi büyütmek, reklam yayınlamak ve bu reklamları takip etmek isteyen bir işletme sahibiyseniz, bir Facebook işletme hesabı tam size göre.

 

Bu özellik, güvenlik açısından büyük avantajlar sağlarken, yetkilerin tek elden toplanması nedeniyle güvenlik ihlallerini de en aza indirir. Yöneticinin izni olmadan hiç kimse bu bilgilere erişemez. Bir Facebook işletme hesabı oluşturmak için önce Business.facebook.com'da oturum açmış olmanız gerekir.

 

Facebook hesabınız yoksa bu web sitesinde yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. Alternatif olarak yine bu sayfadaki butona tıklayarak Facebook bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza yeni bir sayfa çıkıyor. Bu sayfada, kişisel bilgilerinizi girmeniz önerilir. Bu, bir kullanıcının adını, soyadını, işletme adını ve e-posta adresini içerir. Boşlukları doldurduktan sonra, işleme devam etmek için sonraki düğmesine tıklayın.

İşlem sıranızın son adımı, iş ayrıntılarınızı yapılandırmayı içerir. Bunu yapmak seni başka bir özelleştirme adımının beklediği Facebook Business hesabına götürür. Ardından, isteğe bağlı alanlarda işletmenizin amacını ve adresini belirtmeniz gerekir. Ardından, uygun kutulara işletmenizin telefon numarasını ve URL'sini girin. Bu adımı tamamlayarak, iş uygulamanızı özelleştirmeyi bitirmiş olursunuz.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra kurulumunuz tamamlanmıştır.

Hesabınızda başkalarına yetki vermek istiyorsanız ayarlardan bu mümkün.

Önce İşletme Ayarları bölümüne gidin.

Kişiler bölümüne kişinin e-posta adresini girerek bir kişi ekleyin.

Bu menü, gerçekleştirmek istediğiniz görevi belirtmek için iki seçenek sunar. Birincisi çalışan erişimi, ikincisi ise yönetici erişimidir.

Ardından, kişiyi hangi göreve atamak istediğinizi seçin.

Bir kişi Davet Et düğmesini tıkladığında işlem tamamlanır.

Facebook İşletme Sayfanızda reklam yayınlamak için belirli bir ücret ödemeniz gerekir. Bu ücret, hesabın oluşturulması sürecinde oluşturulan İşletme Sayfaları için tamamen ücretsizdir.

İşletme Ayarları alanında, "Ödemeler" başlığının altına bakın.

Bölümde adlarının yanındaki artı işaretine tıklayarak ödeme ekleyin. Yapmayı düşündüğünüz ödeme türünü seçin ve ilgili ayrıntılarını kutuya girin. Bu adımı tamamladıktan sonra, bir ödeme yöntemi seçmek için Devam düğmesine basmalısınız.

Teklif Al