Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
E-Ticaret Sitesi Faydaları
E-Ticaret Sitesi Faydaları

E-Ticaret Sitesi Faydaları

E-Ticaret temel olarak, bireylerin birtakım sistemler üzerinden sanal ya da gerçek ürünleri belli bir fiyat karşılığında satın iş ve işlemleri anlamına gelmektedir. Ticaretin elektronik ortamda faaliyet gösteren versiyonu olarak adlandırılabilecek olan E-Ticaret günümüz modern teknolojisinde oldukça yaygın ve gelişmiş bir kullanıcı-müşteri portföyüne sahiptir. E-Ticaret sitesi faydaları dolayısıyla bu kanalların tercih edilme oranları günden güne artmaya da devam etmektedir.

“Elektronik Ticaret” üzerinden çoğunlukla mal ve / veya hizmet satın alınmaktadır. Büyük – orta – küçük ölçeli yüzlerce firmanın hem yerinde (mağaza gibi) satışları hem de sanal mağaza satışları ile ürün ve hizmetlerini sattığı görülmektedir. Bunun yanı sıra yalnızca sanal ortamda faaliyet gösteren de onlarca e-ticaret web sitesi bulmak mümkündür. Sanal ticaret faaliyetleri bilgisayar ağları üzerinden gerçekleştirilirken, pazarlama stratejileri ve müşteri memnuniyeti gibi konulara da gerekli hassasiyet gösterilmektedir.

E-Ticaret Sitelerinin Faydaları Nelerdir?

  • İnternet tabanlı bir iktisadi işletme ile, müşterilere 7 gün ve 24 saat hem ürün yelpazesi hem de ürün bilgisi sunulabilmektedir.
  • Stok ve maliyet bilgileri veri tabanında olduğun için tedarikçi şirket stok yapmak zorunda kalmayacağı gibi, stoktaki ürün sayısı ve toplam satılan ürün sayısı hakkında da tüm veriler ortada olduğundan bilgi sahibidir.
  • E-ticaret sitesi faydaları denilince akla gelen bir diğer konu taşınmazlara ait giderlerdir. E-Ticaret sitesi olarak faaliyet gösteren firmalar, ofise ihtiyaç duymadan web sitesi üzerinden sanal alışveriş imkanı sunarlar. Bu işleyiş betonarme bina mağazacılığına göre, maddi giderler bakımından daha avantajlıdır. 
Teklif Al