Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Domain Authority (Domain Otoritesi) Nedir? Nasıl Yükseltilir?
Domain Authority (Domain Otoritesi) Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Google'ın algılanan güvenilirlik metriği, Etki Alanı Yetkilisi (DA), internet pazarlamacılığındaki etkinliğinizi değerlendirmenize yardımcı olan bir Metrik bileşenidir. Google, bu oyunun kurallarını ve standartlarını sık sık değiştirmiştir ve DA, rakipleriniz arasındaki itibarınızı yansıtır. Resmi bir Google metriği olmamasına rağmen DA, zamansız bir "itibar ölçeği" olarak görülüyor. Arama motoru sonuç sponsorlarında üst sıralarda yer almak, yüksek bir DA puanı veya Etki Alanı Yetkilisi gerektirir. Bu metrik, 0 ile 100 arasında sayılar sağlar ve daha yüksek puanlar, daha fazla güvenilirliği gösterir. Sonuç olarak, web siteniz ne kadar güvenilirse, DA puanınız o kadar yüksek olacaktır.

 

Kalite ve alaka düzeyi gibi birçok ölçüm, MOZ algoritmasının kullanılması yoluyla DA puanını etkiler. Ancak, tüm verilerini ifşa etmeyi reddediyorlar.

 

SERP'lerdeki performansı analiz etmek ve rakiplerin ne kadar iyi sıralandığını anlamak için, ortalama DA dışındaki metrikleri dikkate almak önemlidir. Hangi metriklerin dikkate alınacağını seçerken bu metrikleri dikkate almak da önemlidir.

 

Bazen farklı SEO şirketleri, web sitelerinin kalitesini değerlendirmek için kendi kriterlerini veya adlarını kullanır. Ahrefs ve SEMrush, Etki Alanı Derecelendirmesi ve Yetki Puanı ölçümlerini kullanır. Bu metrikler, bir web sitesinin geri bağlantılarının kalitesini, bağlantıların miktarını ve kalitesini dikkate alarak değerlendirir. Bu puanlar oldukça değiştirilebilir ancak DA puanlarıyla karıştırılmamalıdır.

 

SEO söz konusu olduğunda kalitenin nicelikten daha önemli olduğu anlaşılmaktadır. Bunun nedeni, artan DA puanı sıralama öneminin de anlaşılması gerektiğidir. Uzmanlar, etki alanı yetkisinin bir sitenin güvenilirliğini ölçmenin en etkili yollarından biri olduğuna inanıyor. Arttırmak için çok çaba gerektiren web sitelerini değerlendirirken bu metriği kullanmakta ısrar ediyorlar.

 

DA'yı iyileştirmek için en yaygın öneri, bağlantı denetimi geri bağlantılarıdır. Bunun nedeni, bağlantı kurma çalışmalarınızdaki boşlukları belirlemenize ve spam ve bozuk bağlantıları belirlemenize yardımcı olmasıdır. Ek olarak, bir denetimi tamamladıktan sonra hangi sayfaların geri bağlantıya ihtiyaç duyduğunu anlamak önemlidir.

Teklif Al