Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Cpanel ve Plesk’de Şirket Maili Kurulumu
Cpanel ve Plesk’de Şirket Maili Kurulumu

cPanel ve Plesk, web hosting hesapları için en popüler kontrol panelleri arasındadır. Bu kontrol panelleri herhangi bir kodlama bilgisi olmadan çalışır ve tüm sitelerinizi tek bir yerden kontrol etmenizi sağlar. Bu paneller ile WordPress gibi herhangi bir içerik sistemini kolayca kurabilirsiniz. Bu kontrol panelleri, birçok işlevi yerine getirmemize ve kurumsal postaları açmamıza izin verir. Ayrıca bu arayüz üzerinden alanınızda e-posta hesapları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu kontrol panelleri, e-posta hesabınızı oluşturmaktan şifrenizi değiştirmeye kadar çeşitli posta işlevlerini gerçekleştirmenize olanak tanır.

 

Kurumsal maili açmadan önce kontrol paneline giriş yapabilmek için hosting paketinizin olması gerekmektedir. Web sitenizi oluşturmak için gerekli hostingi alabilmek için belirli bir hosting ücreti ödemeniz gerekmektedir.

 

Cpanel Şirket Maili Kurulumu

Cpanel hesabınızı giriş yaptıktan sonra E-Posta hesapları kısmına giriyoruz.

 

E-posta hesapları kısmından yeni e-posta oluştur butonuna basıyoruz. Gelen ekranda kullanıcı adına kısmına kullanmak istediğiniz ön eki belirliyorsunuz. Örnek olarak kurumsal bir firmanız var ve kurumsal mail açmak istiyorsunuz, bu alana info veya destek gibi kelimeleri yazabilirsiniz. Çoğunlukla info@siteadi.com tercih ediliyor. Şifre bölümüne açmakta olduğunuz kurumsal mail adresinin şifresini giriyorsunuz. Şifreniz güçlü ve tahmin edilmesi zor olan şifre olmalıdır.

 

 

Oluştur butonuna basarak kurumsal mail adresinizi oluşturabilirsiniz.  Almış olduğunuz hizmete göre mail adresinize kota tanımı yapabilirsiniz. Firmalar GB başına belli bir miktarda ücret alıyor. Sistem üzerinde size tanımlanan kotayı aşamazsınız.

Bu aşamalardan sonra Cpanel üzerinden mail hesabınıza erişebilir ve bilgilerini değişebilirsiniz. Teknik bilginiz var ise siteadi.com/mail gibi linkleri aktif edebilirsiniz. Fakat teknik bilginiz yok ise hizmeti aldığınız yere danışmanız gerekiyor.

 

Plesk Şirket Maili Kurulumu

Plesk panelini açtıktan sonra sol tarafta olan menüde Posta yazan yere giriyoruz. E-Posta adresi oluştur butonuna tıklıyoruz.

 

E-Posta adresi yazan yere info veya kurmak istediğiniz mail adını giriyoruz. Harici e-posta adresine kullanmakta olduğunuz bir mail adresiniz var ise onu girebilirsiniz. Açmış olduğunuz mail hesabının şifresini unutursanız eğer ikinci mail adresi ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Fakat buna gerek kalmayabilir çünkü plesk paneli üzerinden istediğiniz zaman istediğiniz mail adresinin şifresini değişebilirsiniz. Şifre kısmına güçlü bir şifre girdikten sonra mail hesabınızı açabilirsiniz.

 

 

 

Teklif Al