Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
ChatGPT nedir?  ChatGPT Türkçe kullanılabilir mi?
ChatGPT nedir? ChatGPT Türkçe kullanılabilir mi?

ChatGPT, bir yapay zeka araştırma şirketi olan OpenAI tarafından geliştirilen bir sohbet robotudur. Soruları yanıtlamak, matematik denklemlerini çözmek, metin yazmak, hata ayıklamak ve kodu düzeltmek, diller arasında çeviri yapmak, metin özetleri oluşturmak, önerilerde bulunmak, bir şeyleri sınıflandırmak gibi birçok farklı işlevi vardır. Başka bir deyişle, çok yönlüdür ve birçokları için günlük hayatı basitleştirme potansiyeline sahiptir.

 

Hala prototip aşamasında olan chatbot, bir dizi GPT (Generative Pre-Trained Transformer) teknolojisinin en sonuncusunu temsil ediyor. Google'ın şu anda kullanıcılara sağladığı işlevlerin birçoğunu sağlayabildiği için Google'a alternatif olarak nitelendirilmiştir. Web siteleri için içerik üretmek, müşteri sorularını yanıtlamak gibi görevleri de yerine getirme potansiyeline sahiptir.

 

Peki OpenAI ChatGPT tam olarak nasıl çalışıyor ve ne işe yarıyor? Çoğu yapay zeka gibi, ChatGPT de internetten büyük bir bilgi veritabanı üzerinde eğitildi. Takip sorularını yanıtlayabilen, belirli istekleri reddedebilen ve bir şeyin arızalı veya başarısız olduğunu fark edebilen bir konuşma arabirimine sahiptir. Aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlar.

 

Bu özellik, müşteri hizmetleri gibi şeyler için sohbet robotlarının kullanımı yaygınlaştığında o kadar da etkileyici görünmeyebilir, ancak fark, çoğu sohbet robotunun önceden programlanmış küçük bir otomatik yanıtlayıcı seçimine sahip olması ve ChatGPT'nin sorgulara doğrudan yanıt verebilmesi ve sohbetlere katılabilmesidir.

 

OpenAI, ChatGPT'yi internetten büyük metin verileri üzerinde eğittiği için İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Türkçe, Rusça ve daha pek çok dilde metin üretebilir. Ancak, modelin performansının üretilen metnin diline ve karmaşıklığına bağlı olarak değişeceğini belirtmek önemlidir.

 

İngilizce kadar gelişmiş olmasa da Türkçe kullanmak isterseniz soru sormanız ya da dilimizde bir şeyler yazmanız yeterli. Karşılığında ise Türkçe cevap vererek alandaki yetkinliğini ortaya koyacaktır. 

Teklif Al