Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Anahtar Kelime Nedir?
Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelimeler, İnternet kullanıcılarının aradıkları sayfalara, bilgilere veya ürünlere erişmek için arama motorlarında kullandıkları kelimelerdir. Bu nedenle, bir internet kullanıcısı bir arama motorunda bir kelime aradığında, o anahtar kelime URL'nizdeyse, URL'nizi arama motorunun listesine koyar.

 

Ayrıca anahtar kelime kullanımının temel nedeni bilgi bolluğu içinde sadece aranan sayfalara ulaşılabilmesidir. Yani karşılaştığımız yüzlerce internet adresinden hesapladığınız internet adresine sizi götüren anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimelerin ne olduğuna gelince; internet adresinizin SEO yapısını belirlemenizin en büyük nedenlerinden biri de budur. İnternet adresiniz, anahtar kelime ile ilişkilendirilen bilgiler sonucunda yapılan arama sayısına karşılık gelecek şekilde oluşturulmalıdır.

 

İnternet adresinizdeki içerik için anahtar kelimeler seçerken, diğer İnternet kullanıcılarının anahtar kelimeleri arama sıklığı çok önemlidir. Ayrıca sık kullanılan içerikler, anahtar kelimelerle ilgili olarak yüksek performans almalıdır. Bu nedenle, çok tıklama alan anahtar kelimeleri daha alakalı sayfalarla karıştırarak web sitenizin anahtar kelime kullanımını doğal göstermelisiniz.

 

Anahtar kelime nedir ve ne sıklıkta kullanmalıyız diye soruyorsanız, onu çok kullanmanın etkisi, belirlenen anahtar kelimelerinizi daha kısa sürede artırmanıza yardımcı olmaktır. Daha basit bir şekilde tanımlayacak olursak, anahtar kelimelerin sıklığını belirleyebilir ve SEO'nun en gerekli adımlarını gerçekleştirmiş olursunuz. Bu, daha uzun ve daha güvenli bir şekilde yükselmenizi sağlar.

Teklif Al