Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
web tasarım

Mal ve hizmet satan firmaların, gerçek veya sanal ürünleri internet üzerinde alıcılarla buluşturdukları sistemler e-ticaret sitesi olarak adlandırılır.  Ticaretin elektronik versiyonu olan e-ticaret büyüdükçe, e-ticaret sitelerinin önemi de artmaktadır.

E-ticaret siteleri sadece küçük ya da orta ölçekli kişi ve firmalarla birlikte anılmamakta, devasa e-ticaret yapan alışveriş merkezleri dahi mevcuttur. E-ticaret sitesi sadece ürünleri satma ya da satın alma faaliyetleri değil, bu mal ve hizmetleri çin hedef kitle oluşturmak,

bu mal ve hizmetleri alıcılarıyla buluşturmak, talep yaratmak amacıyla da kullanılır. Ayrıca sosyal medyanın insan hayatının merkezine oturmasıyla e-ticaret sitesi ve sosyal medya bağlantıları da oldukça önem kazanmıştır. Kısaca firmaların yöntemlerini kolaylaştırma çerçevesinde oldukça büyük kolaylıklar sağlar. E-ticaret sitesi sayesinde;

  • Firma 7 gün 24 saat alıcılarıyla buluşup satış yapabilme imkanına kavuşur

  • Müşteriler için sınırsız sayıda ürün çeşitliliği sunulabilir. Bu sayede en uygun ürün seçimi yapılması mümkün hale gelir.

  • Ürün hakkında yapılan yorumlar çerçevesinde en doğru ürün bulunması saniyeler çerçevesinde gerçekleşebilir.

  • Stok takibi ve sipariş oluşturulması oldukça kolaylaşır. Üreticinin her ürünü stoğunda bulundurmasına gerek kalmadan satış yapabilmesi pratik ve mümkün hale gelebilir.

  • Tüketici kolaylıkla ürünlerle alakalı fiyat analizi yapabilir. Birçok siteden fiyat araştırması yaparak doğru ürünü doğru fiyata bulduğuna emin olur.

  • Özetle e-ticaret sitesi ürüne ulaşabilirlik konusunda mucizevi bir hızlılık sağlar.

  • Tüm dünyada yeni müşterilere ulaşmak imkanı yaratılırken, hızlı bir tanınırlık sağlanır. 

Teklif Al