Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Web Sitesi Güvenliği Nasıl Sağlanır?
Web Sitesi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnternet dünyası tehlikelerle dolu. Bu nedenle her web sitesi kendi güvenliğini sağlamalıdır. Özellikle kullanıcı bilgilerinin güvenliğini başarıyla koruyan siteler her zaman bir adım öndedir. Güvenlik, internetteki en önemli faktörlerden biridir. Peki site güvenliğini nasıl sağlıyor? Bu makalede web sitesi güvenilirliğini tartışalım. Bir SSL sertifikasına anahtar denir ve özellikle kullanıcı ile web sitesi arasındaki bilgi alışverişini şifreler. Bu sertifikalar ile web sitesine girdiğiniz tüm bilgiler şifrelenecektir.

 

Bu özellikle e-ticaret sitelerinde önemlidir. Çünkü alışveriş yaparken kullanıcının güvenliği üyelik bilgileri ve kart bilgileri paylaşılarak sağlanmalıdır. Siteniz SSL sertifikası ile güvence altına alınmamışsa, kullanıcıya ait tüm bilgiler üçüncü şahıslar tarafından okunabilir ve kötü amaçlar için kullanılabilir.

 

Hosting firmalarının sunduğu ek hizmetlerden biri de SSL sertifikasıdır. SSL sertifikası satın almak için sitenizin sunucu dosyalarını barındıran hosting firması ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, bazı barındırma paketleri ücretsiz olarak SSL sertifikaları sağlar. Let's Encrpty, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sertifika türlerinden biridir ve genellikle sınırsız barındırma paketlerine dahildir.

 

Sitenizi barındıran hosting firmasına ticket atarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Parolanız basit ve kısa ise saldırgan tarafından kısa sürede yakalanabilir.

 

Büyük ve küçük harfler kullanın (Örnek: ŞİFRELER)

Harflerin, sayıların ve sembollerin kullanımı (Örnek: CIFRELS416%+^)

Ardışık veya tekrar etmeyen sayılar (örn: 123, 1111)

Basit özel bilgiler içermez (örneğin: doğum tarihi, kişinin adı veya site adı)

Harf, sayı ve sembol kombinasyonları (Örnek: X3+J^1H&Kns)

 

Örnek şifre türleri yukarıda verilmiştir. Kontrol ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Teklif Al