Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Web Hosting Fiyatları Nedir?
Web Hosting Fiyatları Nedir?

Web Hosting

İnternet sitenize ait verileri depolayan ve web kullanıcılarının ulaşabilmesini sağlayan bilgisayarlara web server bu verileri depolama ve yayınlama işlemine de web hosting denir. Hosting, kelime anlamı olarak, barındırma anlamına gelir. Yani herhangi bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dosyaların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. İnternette web sitesi yayınlamak için özel olarak üretilmiş, web omurgasına çabuk bağlantısı olan, binlerce kişiye aynı anda hizmet verebilecek bir sunucuda yayınlamak istediğiniz belgelerin depolanması gerekir. Bu bilgisayarlar,  evinizde kullandığınız bilgisayarınız olamaz, çünkü gerekli program ve donanımınız varsa bile bilgisayarınızın web bağlantı hızı işlem için yetersiz kalacaktır. Bu sebepten dolayı web hosting ler 7/24 hızlı ve kesintisiz olarak cevap verilebilmesi için yapılandırılmış sistemler üzerinden yayınlanmaktadır. Günümüzde hostingler “Linux” ve “Windows” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

 

 

Linux Hosting


Web Hosting hizmetinin sağlandığı sunucuda Linux işletim sistemi kurularak oluşturulan hosting türüdür. Linux web hosting yüksek performanslı, stabil ve güvenli bir hizmet sunmaktadır. PHP destekli olduğundan dolayı WordPress , Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemleri ( CMS) ile stabil ve güvenli olarak çalışabilmektedir.

 

Windows Hosting

Windows hosting , windows işletim sistemine sahip, ASP, ASP.NET programlama dilini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilen  bir  web hosting çeşitidir. 

 

Web Hosting, kısaca web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Web Hostin fiyatlarına gelecek olursak, Türkiye' de yayın yapacak olan bir firmanın web sitesi için hosting fiyatları ortalama 50 $ ile 250 $arasında değişmektedir. Yani firma sitesi yayınlamayı düşünüyorsanız kurumsal hosting hizmeti veren firmalardan fiyat almanız sizin için en doğrusu olacaktır. Hosting fiyatları yıllık olarak talep edilmektedir. Bunun sebebi hostinginizin sürekli bakım ve server desteği gibi hizmetlerden faydalanacak olmasıdır. Eğer ikinci yıl hosting ücretinizi ödemezseniz, web sayfanızın yayını durur mail gönder al gibi işlemleri yapamazsınız. Hosting ücreti bir kereye mahsus ödenen bir hizmet değildir. Hiçbir kurum on yıldan fazla süre ile hosting satmamaktadır. Bu şekilde çok uzun süreli hosting satışları sağlıklı olmayacaktır. Firmada yaşanan sorunlarda hosting hizmetini başka bir firmaya taşıma ihtiyacı duyduğunuz takdirde ödemeyi geri alma vb. sorunlar yaşanacaktır. Bu nedenle 1 ile 5 yıl arasında hosting hizmeti almanız daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Ayrıca bu hizmetin fiyatları çok büyük farklılık gösterebilir. Sanal alemdeki korsan hosting firmalarının hosting fiyatlarındaki ucuzluğuna kanarak paranızı kaptırabilir ve hosting paketinizde büyük problemler ve sıkıntılar yaşayabilirsiniz, eğer hosting fiyatları konusunda içinizin rahat olmasını isterseniz kurumsal firmalar ile çalışmanız hayati önem taşır.

 

 

Teklif Al