Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?
Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kurumsal web sitesinin logosu şirketi en iyi şekilde temsil etmelidir. Bir şirketin kurumsal web sitesi basit ve anlaşılması kolay olmalıdır. Firmanızı en iyi şekilde temsil etmelidir. Web sitesi eksiksiz olmalıdır. Gerekli bilgiler kolayca erişilebilir olmalıdır. Ziyaretçilerin iletişim bilgileri ve erişebilecekleri bir iletişim formu olmalıdır. Güvenilir bir kurumsal web sitesi olmalıdır. Şirketin kurumsal web sitesi sayesinde şirketiniz 7/24 reklam verebilir halde olması gerekir.

Yapılan işte profesyonellik duygusu yaratır. Şirketiniz veya şirketiniz dünyaya açılan pencere olur. Kurumsal firmalar için rehber olarak yalnızca ürün ve hizmetleri listeleyen ve iletişim bilgilerini paylaşan web sitelerinin günleri geride kaldı. Kurumsal web siteleri yeniliklere açık olmalıdır.

 

Hedef Kitlenizin Araştırılması

Başarılı bir kurumsal web sitesi için web sitenizi ziyaret etmek isteyen hedef kitleyi belirlemeniz gerekir. Bunun için hedef kitlenizi planlayın, onları ilgilendiren anahtar kelimeleri belirleyin ve web sitenizin tasarımını ve görselini bu hedef kitleye göre hazırlayın.

Kurumsal şirket web sitesinin amacını belirlemek önemlidir. Siteden beklentilerinizi listeleyin. Hedefler belirlemek ve bu hedeflere dayalı bir strateji planlamak, başarılı bir kurumsal web sitesinin ilk adımıdır.

Web sitenizin adı, logosu, başlığı, içeriği ve satırları hedeflerinize dayalı olmalıdır.

 

Ana Sayfanın Önemi

Ana sayfanız, web sitenizin ziyaretçilerini ilk 10 saniye içinde etkilemelidir. Bu 10 saniye boyunca ziyaretçileriniz kim olduğunuz, ne yaptığınız ve neden hizmetinizi seçmeleri gerektiği konusunda bilgilendirilmelidir. Bunun için siteye ilk girdiğinizde karşınıza çıkan logo, mesaj ve görseller olabildiğince dikkat çekici olmalıdır.

 

Kurumsal Web Tasarımda Sayfaların Önemi

Bir harekete geçirici mesaj, bir kurumsal web sitesinin başarısı için çok önemlidir. Bu tür mesajlar "şimdi satın alın", "bizi arayın" veya "fiyat teklifi alın" şeklindedir. Bu mesajlar, ziyaretçilerinizin hizmetlerinizi veya ürünlerinizi satın almak veya daha fazla bilgi almak için sizinle iletişim kurmasını sağladığı için önemlidir.

Hakkımızda bölümü, bir işletme web sitesinin en önemli unsurlarından biridir. "Hakkımızda" sayfanızda ilginç ve yaratıcı tasarım fikirlerine yer vermelisiniz, bu, ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizden farklılaştırmanıza yarayacaktır.

 

Kurumsal Web Tasarımda İçerikler ve Mobil Tasarım

Günümüzde internet kullanıcılarının %60'ından fazlası web sitelerini mobil cihazlardan açmayı tercih ediyor. Rakiplerinizin gerisinde kalmak istemiyorsanız, web sitenizi mobil cihazlar için de optimize etmeli ve mobil kullanıcılarınıza harika bir deneyim sunmalısınız.

 

Ayrıca, Google ve diğer arama motorları, arama sonuçlarını mobil cihazlarda görüntülemeden önce web sitelerini mobil uyumluluk açısından kontrol eder. Mobil uyumlu olmayan siteler, mobil arama sonuçlarında görünmez. E-ticaret siteleri başta olmak üzere tüm kurumsal web sitelerinde içerik yönetim sistemleri kullanılmaktadır. Bir içerik yönetim sistemi, sitenizi işlevsel, dinamik ve yönetimi kolay hale getirir.

 

 

 

Teklif Al