Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Hit nedir? Web Sitesi Hit (Ziyaretçi) Arttırma
Hit nedir? Web Sitesi Hit (Ziyaretçi) Arttırma

Web sitesi sahipleri, web sitesi analitiğiyle ilgilenenler, web sitesi tıklamaları denen bir şeyi duymuş olmalı. Çoğu zaman, hit sayıları diğer verilerle karıştırılır. Web sitesi tıklaması nedir? Yüksek bir web sitesi tıklama oranının faydaları nelerdir? Hâlâ cevaplanması gereken çok soru var. Her şeyden önce, çeşitli parametrelerle analiz etmek için web sitesinin içindeki bağlantıları kullanın. Bu analiz sonucunda web sitesi sahipleri, web sitelerinin hedef kitlesini ve gücünü keşfedebilirler. Web sitenize her gün kaç ziyaretçi geliyor? Ziyaretçilerin yüzde kaçı girer girmez geri geliyor? Web sitenizi ziyaret eden ve içeriğinizi okuyan okuyucuların yüzde kaçı makalenizi okudu?

 

Özellikle web sitesi analizi söz konusu olduğunda, ana başlık her zaman bir "hit"tir. Basitçe söylemek gerekirse, tıklama web sitenizi ziyaret eden bir kullanıcıdır. Günde 500 benzersiz hit alan bir sayfa, günde 500 kişinin ziyaret ettiği anlamına gelir. Ayrıca tekil isabet ve çoğul isabet adı altında 2 farklı analiz programı bulunmaktadır. Birincisi, Unique Hits, sitenizi ilk kez ziyaret eden kullanıcıları sayan alandır.

 

Birisi sitenizi 5 kez ziyaret ettikten sonra birden fazla isabet 5 olarak sayılır. Bu durumda, benzersiz vuruş sayısı yalnızca 1 olarak sayılacaktır. Kısacası sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının bugün bu sayfayı birden çok hitte kaç kez ziyaret ettiği önemli değildir. Genel olarak, birden fazla tıklama size doğru bilgiyi vermeyebilir. Bu nedenle reklam şirketleri ve ajanslar "tıklama başına" bilgilere ihtiyaç duyarlar.

 

Web Sitesi Hit Nasıl Öğrenilir?

Bir web sitesinin hit oranını öğrenmenin iki farklı yolu vardır. Öncelikle en doğru sonuçları veren yöntem, site sahiplerinin öğrenebileceği bir kanaldır. Web sitesi tıklama oranı ve daha birçok parametre ile kitlenizi yakından anlayabileceğiniz bir analytics programı arıyorsanız, Google Analytics bunun için en iyi seçenektir. Google'ın sitenizi analiz edebilmesi için size verdikleri kodu sitenize yerleştirmeniz gerekiyor.

 

Google Analytics sitesine girdikten sonra kaydolun. Ardından, sitenizi nasıl izleyeceğinizi adım adım gösterecektir. Hesabınızı oluşturduğunuzda, Google Analytics size bir izleme kodu sağlıyor. Bu izleme kodunu web sitenize girerek Sizden ve etiketleri arasına yerleştirmeniz istenecektir.

 

Web Sitesi Hiti Nasıl Yükseltilir?

SEO Uyumlu İçerik Ekleyin: Google gibi arama motorları, kullanıcıların arama sonuçlarında aradıkları aramalara en uygun siteleri sunar. Bu tür arama botları, içeriğinizin ne iletmeye çalıştığını analiz ederek tek tek siteleri ziyaret eder ve inceler.

 

Sitenizdeki özgün makale sayısını artırın: Sitenizde ne kadar özgün içerik varsa o kadar çok ziyaretçi çekebilirsiniz. Her bir içerik parçasını bir site olarak ele alın. Google kullanıcılarının lehine tek bir web sitesiyle mi yoksa aynı anda 10.000 web sitesiyle mi rekabet etmek istiyorsunuz? Bu nedenle içerik sayınızı olabildiğince yüksek tutmanız önemlidir. Web sitenize içerik eklerken önemli bir kural, yazılarınızın özgün olmasıdır. Kopyala yapıştır ile oluşturduğunuz makaleler arama motorlarında geride kalacaktır. Bu nedenle makaleler özgün olmalıdır.

Teklif Al