Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
Etkili Seo İçin Neler Gerekli
Etkili Seo İçin Neler Gerekli

SEO nedir sorusunun cevabı, bir internet sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanır. İnternet üstünden bilgi ve ürün aramak için kullanılacak olan arama motorları, bu özellikleri ile web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Arama sonuçlarında müşterilerin çok büyük bir çoğu zaman ilk sayfalardaki siteleri ziyaret etmeleri, zamanla bu sektörün oluşmasını ve önem kazanmasını sağlamıştır.

SEO, ilgili anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bu kelimelere ait arama trafiğinde en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler. SEO çalışmaları ise bu bağlamda internet sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarına uyumlu hale getirerek ziyaretçilerine daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web platformu sunmayı amaçlar. Bu yönü ile SEO, internet sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur.

 

 

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti
Pek çok şirket, online alışveriş firması, blog ya da web site sahibi SEO çalışması yapmaya çalışmakta ya da uzman olarak bu hizmeti almaktadır. Eğer bir ürün ya da hizmeti pazarlıyorsanız SEO sizin için olmazsa olmaz bir araçtır. Doğru bir SEO çalışması ile pazarladığınız ürün ya da hizmeti potansiyel müşterisine daha hızlı ve doğru bir biçimde ulaştırabilirsiniz. Bunun beraberinde pazarlama faaliyeti gütmeyen bir internet sitesine sahip olsanız bile şirketinizin tanınırlığını, marka değerini uzman SEO danışmanlığı hizmetiyle artırabilir veya sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz.

SEO’da Neler Yapıyoruz?
SEO çalışmaları genel itibari ile site içi SEO ve site dışı SEO dahil olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, internet sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında özellikle halihazırda sahibi olduğu içerikler üstünde yapılan ayrıntılı çalışmaları kapsar. Site dışı SEO ise site dışından gelen linkler ve görsel materyaller, sosyal ağ, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üstünden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve niteliğini artırmaya yönelik bir çalışmadır.

Öncelikle SEO Danışmanlığı hizmeti almak arzu ettiğiniz internet sitesi çeşitli uzman araçlarla incelenir ve ayrıntılı bir SEO raporu ortaya çıkartılır. Ardından bir çok kriter göz önünde bulundurularak bu rapor analiz edilir, siteniz üstünde (site içi SEO) ve sitenizin dışındaki kaynaklar kullanılarak (site dışı SEO) ne gibi değişiklik, geliştirme ve düzenleme çalışmaları yapılacağı belirlenir. Bütün bu işlemler arama sonuçlarında sıralamada gözükmek arzu ettiğiniz kelime ve/ya da kelime grupları esas alınarak yapılır. Sitenizin üstünde de aynı işlemler yapıldığı için arama motorlarının botları sitenizi daha sık taramaya, daha çok içeriğinizi arama sonuçlarında göstermeye ve zamanla sitenizi belirlenen kelime ve/ya da kelime gruplarında üst sıralara taşımaya başlar.

Hedef Kitlenin Belirlenmesi
Anahtar kelime analizi: Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranma hacmi yüksek kelimelere odaklanılarak yapılır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri optimize edilir, URL yapıları güncellenir.

Rakip analizi: Sektördeki rakiplerinizi inceleyerek, belirli bir dönem içinde organik trafiğinizde büyüme, organik trafiğin ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerde arama sonuçlarındaki görünürlük hedeflenir.

Sektörel Analiz: Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet oranı incelenir ve hedefler bu istikamette belirlenir.

İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve aranma hacimleri yüksek arama kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler SEO‘ya uygun içerik olarak tanımlanır. Web sitesi içerikleri bu biçimde düzenlenir.

Mobil uyumluluk: Mobil uyumlu internet siteleri, responsive olmayan internet sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu doğrultuda internet siteleri responsive olacak biçimde düzenlenir.

Kullanıcı tecrübesi: Kullanıcı tecrübesi baz alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanır.

Düzenli kontroller: Yapılan düzenlemelerin yazılımsal bir sorun veya güncelleme ile bozulması mümkündür. Bu yüzden proje düzenli aralıklarla devamlı kontrol edilir.

Veri kontrolleri: Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, organik trafik artışları, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık, senelik gibi periyotlar için incelenirken; aylık veya sezonluk karşılaştırmalı olarak da incelenir.

Kullanıcı analizleri: Site içi kullanıcı davranışları optimizasyonlar konusunda ipuçları verir. Bu yüzden optimizasyonlar kullanıcı analizleri doğrultusunda yapılır.

Organik trafik satışa nasıl yansır?

Diğer pazarlama faaliyetleriyle kolay entegre olması verimi ve dönüşümü arttırır.
Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.
Kullanıcının asıl odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.

Teklif Al