Satın Almak İçin Hemen Ara !

ivesgo
403 Hatası Nedir ve Neden Kaynaklanır?
403 Hatası Nedir ve Neden Kaynaklanır?

403 hatası; bu, erişmeye çalıştığınız sayfaya veya bilgi kaynağına erişim kısıtlamaları nedeniyle erişilemediği anlamına gelir. 403 hataları bağlantı sorunlarından kaynaklanır. Bağlantı veya internet sorunları nedeniyle oluşan 403 hataları, 404 hataları kadar yaygın değildir.

 

403 hatası ne anlama geliyor?

403 hatası; buna HTTP durum kodu denir. Bu, erişim izninizin olmadığı bir adrese veya web sitesine erişmeye çalışırken oluşan bir hatadır. Farklı web sunucuları, çoğu 403 hatalarını farklı şekillerde rapor eder.

 

Aşağıda, yaygın olarak 403 hatasının nasıl görebileceğinize dair bazı örnekler yer almaktadır.

403 Forbidden

403 forbidden request forbidden by administrative rules

403 Forbidden

HTTP 403

HTTP Error 403 – Forbidden

Access Denied You don’t have permission to Access

 

Web sitenizi geliştirirken 403 hata mesajı görmek can sıkıcı olabilir. Bu hatanın temel nedeni, izniniz olmayan bir şeye erişmeye çalışıyor olmanızdır. Bir 403 hata mesajı gördüğünüzde, devam etmek için yeterli izniniz yok demektir.

 

403 Hatası Alındığı Nasıl Anlaşılır?

403 hatasının oluştuğunu belirlemek için göreceğiniz mesaj 403 mesajlarından biri olmalıdır - Bu sunucuda '/' erişim izniniz yok. Bu çok yaygın bir hatadır. Bu hatayı çözmenin birkaç yolu vardır. Mevcut duruma bağlı olarak, bu hata da değişebilir. Hosting şirketlerinin sistemlerinde değişiklik veya güncelleme yapması gibi birçok sebep olabilir. Hataları gidermek için, tespit etmek, incelemek, nedenini belirlemek ve nedene dayalı bir çözüm üretmek gerekir.

Teklif Al